به کار آفرینان خوش آمدید!

در این پست شما با امکانات کارآفرینان آَشنا خواهید شد و توضیحاتی در رابطه با این سایت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

کارآفرینان چیست؟

فری لنسر(Freelancer) یا پیمان فرد کیست؟

معنای لغوی فری لنسر به فارسی آزادکار یا نیروی کار آزاد است. یعنی شخصی که بدون استخدام در سازمان یا شرکت خاصی بصورت مستقل کار می کند. کارهایی مانند ترجمه، ویراستاری، عکاسی،برنامه نویسی ، طراحی صفحات وب، طراحی کارت ویزیت و کارهای مشابه را میتوان بصورت مستقل و بدون حضور در شرکت یا سازمانی انجام داد. برای معادل واژه فری لنسردر فارسی از پیمان فرد یا پیمانکار نیز استفاده شده است.

در آمد یک فری لنسر بیشتر از یک کارمند است. وی براساس نیاز بازار و علاقه خود پروژه انتخاب کرده و انجام میدهد و وابسته به قوانین و الزامات یک شرکت نمی باشد.

یک فری لنسر در کارآفرینان می تواند با انتخاب یک یا چند پروژه و انجام آنها برای خود کسب درآمد کند.

پروژه های کارآفرینان

تمام کاربران کارآفرینان می توانند پروژه ثبت کنند. پروژه های ثبت شده نباید با قوانین شرکت و سایت کارآفرینان مغایرت داشته باشد.

کاربرانی که در کارآفرینان پروژه ثبت می کنند به نام کارفرما شناخته می شوند.بعد از ثبت پروژه توسط کارفرما پیمانکارانی که مهارتهای مرتبط با پروژه را دارند می توانند پیشنهاد های خود را ثبت کنند.کارفرما نیز بعد از بررسی پیشنهاد های ثبت شده پیمانکار مورد نظر خود را انتخاب می کند.

دسته بندی پروژه هایی که در کارآفرینان تعریف می شوند  به شرح زیر است:

1-     نرم افزار ، IT، طراحی سایت

2-     تلفن همراه و GPS

3-     نگارش، ویراستاری ، ترجمه

4-     مدیریت مالی و بازرگانی

5-     معماری

6-       فنی و مهندسی، علوم پایه

7-     علوم انسانی

8-     هنر

9-     علوم پزشکی

10- تربیت بدنی و علوم ورزشی

11- نیروی کار ساده

12- واسطه ها

13- موارد دیگر

ضمانت انجام پروژه و تحویل به مقع مبلغ پروژه

در کارآفرینان از کارفرما و پیمانکار مبلغی بعنوان ضمانت انجام پروژه گرفته می شود. مبلغ بیعانه برای کارفرما با توجه به بودجه پروژه توسط مدیر سیستم تعیین می شود و کارفرما موظف است برای انتخاب پیمانکار مورد نظر خود این مبلغ را به کارآفرینان بپردازد. مبلغ بیعانه تا پایان پروژه در سایت کارآفرینان قفل خواهد بود و بلافاصله پس از اعلام خاتمه پروژه و بررسی مدیر این وجه از حساب آزاد شده و به حساب پیمانکار منتقل می شود.

در مورد بیعانه پیمانکار نیز، در صورتیکه کارفرما مایل به دریافت مبلغی بعنوان ضمانت انجام پروژه باشد می تواند آن را در هنگام تعریف پروژه مشخص کند.در هنگام تایید پروژه این مبلغ در حساب وی قفل می شود و در پایان پروژه به حساب وی بازگردانده خواهد شد.

در صورتیکه هریک از طرفین پروژه در طول انجام پروژه به اختلافی برسند می بایست از طریق حل اختلاف در کارآفرینان اقدام کنند.

هدف از راه اندازی وب سایت کارآفرینان ایجاد بستری امن برای کارآفرینان ایرانی برای معرفی پروژه های خود و محیطی برای فری لنسرها برای انتخاب پروژه های متنوع و انجام آنها می باشد.

در فاز بعدی کارآفرینان را به زبان انگلیسی راه اندازی خواهیم کرد تا این اهداف را در سطح بین المللی نیز ادامه دهیم.